Çağrı Merkezi : 0212 462 01 02
7/24 Servis No : 0553 503 61 16

Kapıda Ödeme | 1 Yıl Garanti | Gezici Servis

Logar Tıkanıklığı Açma

Logar Tıkanıklığı Açma

İstanbul bölgesinin tüm semt ve mahallelerine 7/24 servisimiz bulunmaktadır.
Randevu talep iletişim numaramız:
İstanbul Geneli :

Çağrı Merkezi : 0212 462 01 02

7/24 Servis No : 0553 503 61 16

Birçok kişi logar tıkandığı için bu sorunla karşı karşıya kalıyor. Ancak endişe etmenize gerek yok. Çünkü logar tıkanıklığını açmak için birçok yol mevcut. Logar tıkanıklığı sorunu ile karşılaşan birçok kişi ise şu soruları sormakta:

Logar tıkanıklığı nedir? Logar tıkanıklığında neden olan etkenler nelerdir? Logar tıkanıklığını açma yöntemleri nelerdir? Logar tıkanıklığı gibi bir durumla karşı karşıya kalınmaması için dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Logar tıkanıklığını açma da doğal yöntemler ile makinenin farkı nedir? bu ve buna benzeyen sorular hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Logar Tıkanıklığı Nedir?

Binalarda kullanılmakta olan, atıkların birikti ve atıkları kanalizasyon borularına ileten yeraltı atık depolarına logar denir. Logar tıkanıklığı, tuvalete atılmaması gereken bebek bezleri, tuvalet kağıtları, tuvalet kağıdı ruloları, pedler ve plastik sert isimlerin tuvalete atılması nedeniyle oluşan tıkanıklık çeşididir. Bunun dışında ev yapımında tuvalete düşmüş olan harç, çimento ve bu tür maddeler de logar tıkanıklığına neden olmaktadır.

Bu yüzden yukarıda saymış olduğumuz bu maddelerin tuvalete atılmaması ve evinizde tadilat yaptırırken tuvalete ayrıca bir dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Aynı zamanda tuvaletimizin kırılıp içine çökmesi de logar tıkanıklığı neden olan etkenlerden biridir. Bu yüzden tuvaletinizi düzgün bir şekilde kullanmanız gerekir. Aksi takdirde bu gibi nedenler de logar tıkanıklığı sorunu ile sonuçlanır.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Logar tıkanıklığı açmanın birçok yolu vardır.  Bu yollar doğal ve doğal olmayan yollar olmak üzere ikiye ayrılır. Peki logar tıkanıklığı nasıl açılır? İşte logar tıkanıklığı açma yöntemleri:

1-Sıcak Su:

Logar tıkanıklığı sorunu, diğer çoğu tıkanıklık sorunu gibi yer çekimini kullanarak çözülebilir. Benzen logar tıkanıklığı sorunu, çok hafif bir sorun olabiliyor. Bu hafif sorunlar için tuvalete sıcak su dökmeyi deneyebilirsiniz. Yaklaşık olarak dökmemiz gereken sıcak su miktarı 2 litredir.

2 litre olarak belirlediğimiz bu sıcak suyu döktükten yarım saat sonra tuvaletinizin açılması gerekir. Hafif logar tıkanıklığı sorunlarında işe yarayan bu yöntem bir süreliğine sizi kurtarabilir. Ancak logar tıkanıklığı sorununuzu dökmüş olduğunuz 2 litrelik su çözmüyorsa sorun daha büyük demektir. Bunun gibi durumlarda başka bir yönteme geçmeniz ya da profesyonel birinden yardım almanız gerekiyor.

2-Sıvı Sabun:

Tuvaletinize sıvı sabun döküp biraz baskı uygulayarak tuvalet tıkanıklığı sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir.

3-Baskı Uygulamak:

Marketlerde satılmakta olan tuvalet telleri ile tuvaletinize baskı uygulayabilirsiniz. Bu yol tuvalet tıkanıklığını açmak için tercih edilen yollardan biridir. Diğer yollara göre biraz daha zor uygulanan bir yol olsa da sık sık tercih edilen bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

4-Kimyasal Maddeler:

Eğer yukarıda belirtmiş olduğumuz doğal yollar işe yaramadıysa tuvalet tıkanıklığına çözüm bulmak için kimyasal maddeler deneyebilirsiniz. Lavabo açıcı ya da çamaşır suyu gibi kimyasal maddeler, lavabo tıkanıklığını açmanızda size yardımcı olacaktır. Ancak bu yol çevreye zarar verdiğinden dolayı insanlar tarafından pek sık tercih edilmez. Aynı şekilde biz de bu yüzden bu yolu tercih etmiyoruz.

5- En İdeal Çözüm:

Eğer yukarıda belirtmiş olduğumuz çözümden işe yaramadıysa bu işte uzman olan ustalardan birini çağırıp tuvalet borularınızı makine ile temizletebilirsiniz. Bu makineler sayesinde hem tuvalet borular zarar görmez hem de kalıcı bir çözüm bulmuş olursunuz.

Logar Tıkanıklığına Engel Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Logar tıkanıklığın engel olmak istiyorsanız yazımızda belirtmiş olduğumuz logar tıkanıklığı neden olan hususları yapmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Bu hususların ilki, yukarıda da belirttiğimiz üzere tuvalete atılmaması gereken büyük materyalleri tuvalete atmamanızdır. Bu hususların ikincisi ise haftada bir olsa bile tuvaletinizi temizlemenizdir. Tuvaletinizi dikkatli bir şekilde kullandığınız zaman logar tıkanıklığı gibi bir sorunla karşılaşma riskiniz daha da azalacaktır.

Logar Tıkanıklığında Doğal Yöntemlerle Makinanın Farkı Nedir?

Doğal yöntemler, genellikle kısa süreli çözümlerdir. Ayrıca makineye göre sizi daha çok uğraştırır. Bu yüzden doğal yöntemler makineye göre pek fazla tercih edilmez. Ayrıca makine sayesinde tuvalet tesisatı borularınıza zarar gelmeden logar tıkanıklığına engel olmanız mümkündür. Bu yüzden bu gibi durumlarda uzman bir kişi aracılığıyla makine tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Oy veriniz:
[Total: 1 Average: 1]
05 Mart 2018
1.109 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Tıkla Ara
Uzmana Sor
%d blogcu bunu beğendi: